Zubowski: Decyzja o budowie mostu zapadła. Planowane 750 000 000 zł na obwodnicę Głogowa. • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
22 lutego 2018, 14:20

Zubowski: Decyzja o budowie mostu zapadła. Planowane 750 000 000 zł na obwodnicę Głogowa.

· Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otrzymała już potwierdzenie finansowania na rozpoczęcie prac projektowych - opracowanie dokumentacji Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ). Dla głogowian oznacza to budowę mostu.

· Taką decyzję podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak oraz dyrektor Michał Soroko z GDDKiA. Towarzyszyli im samorządowcy Prawa
i Sprawiedliwości: Jan Zubowski i Radosław Pobol oraz poseł Wojciech Zubowski. Wojewoda podkreślił, że to dzięki ich staraniom mieszkańcy Głogowa za kilka lat pojadą obwodnicą miasta
i nowym mostem, na który tyle lat czekali.

Paweł Hreniak, Wojewoda Dolnośląski: Prawo i Sprawiedliwość obiecało, że regiony, które nasi poprzednicy zaniedbywali, otrzymają wsparcie w ramach polityki zrównoważonego rozwoju.
Dotrzymujemy słowa. Przyjechałem do Głogowa z bardzo ważną wiadomością: powstanie obwodnica Głogowa.

Jan Zubowski, radny, szef klubu KWW Jana Zubowskiego: Miliony złotych, które rząd Prawa
i Sprawiedliwości zamierza przeznaczyć na powstanie obwodnicy Głogowa oznacza budowę nowego mostu i rozwiązanie jednego z największych problemów mieszkańców Głogowa. Inwestycja rozpocznie się od przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej już w najbliższych dniach.

Radosław Pobol, pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego na teren Zagłębia Miedziowego, radny sejmiku dolnośląskiego: My nie obiecywaliśmy budowy obwodnicy Głogowa i mostu.
My rozpoczynamy realizację tej historycznej inwestycji. Inwestycji, która do tej pory była jedynie obietnicą bez pokrycia, na której politycy różnych opcji zbijali swój kapitał, oszukując nas – mieszkańców Głogowa. Dziękuję Panu Wojewodzie Pawłowi Hreniakowi za zaangażowanie w ten ważny dla mieszkańców Głogowa i całego Zagłębia Miedziowego projekt.

Wojciech Zubowski, Poseł na Sejm RP: Cieszę się, że wspólne działania, lobbing naszych radnych, ale również chęć słuchania zarówno ze strony Pana Wojewody, jak i rządu, dają efekty. Przypomnę, że Prawo i Sprawiedliwość, to także program 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego oraz wiele innych strategicznych inwestycji. Początkiem jednej z nich jest rozpisanie przetargu na dokumentację niezbędną do budowy obwodnicy Głogowa i przeprawy mostowej.

Wartość inwestycji jaką jest Budowa Obwodnicy Głogowa szacuje się na ok. 750 mln złotych.
Jeszcze w tym kwartale GDDKiA planuje wszczęcie postępowania przetargowego
na dokumentację projektową STEŚ Obwodnicy Głogowa.
Pozwoli ona określić
zakres rzeczowy i finansowy przedsięwzięcia, ustalić jego efektywność i uściślić przebieg tras poszczególnych wariantów, a także ostatecznie ustalić typy i parametry techniczne obiektów budowlanych. Umożliwi także uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Nowo wybudowana obwodnica pozwoli na wyeliminowanie ruchu tranzytowego na terenie Głogowa i polepszy bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz mieszkańców miasta. Inwestycja ma stanowić fragment połączenia drogi krajowej nr 12 z nowo wybudowaną drogą ekspresową S3 na terenie województwa dolnośląskiego. Zadanie ma być realizowane w systemie „projektuj i buduj”. Prace budowlane planowane są w latach 2022-2025. Umieszczono je w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014 - 2023.

Biuro Poselskie Wojciecha Zubowskiego

Galeria

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter