Są pieniądze i decyzja ministerstwa – ruszy odbudowa wiaduktu w Polkowicach! • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
13 czerwca 2017, 14:02

Są pieniądze i decyzja ministerstwa – ruszy odbudowa wiaduktu w Polkowicach!

13 czerwca podczas konferencji prasowej w Polkowicach zorganizowanej przez radnych Prawa i Sprawiedliwości powiatu polkowickiego zabrałem głos w sprawie realizacji jednej z najbardziej wyczekiwanych przez kierowców z naszego regionu inwestycji.

W czwartek w mojej obecności Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit podpisał dokumenty pozwalające ruszyć w końcu z długo wyczekiwaną odbudową wiaduktu znajdującego się nad drogą krajową nr 3.
Zakończenia zadania, którego wartość obecnie szacowana jest na ponad 5,5 mln zł, spodziewać się możemy w drugiej połowie 2018 r.. Warto przypomnieć, że wiadukt rozebrany został kilka lat temu, co spowodowało konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.

Interwencje w sprawie jego odbudowy podejmowane były przez polkowickich samorządowców od lat, a ich przeświadczenia o ważności tego zadania dowodzi fakt zabezpieczenia na jego wsparcie środków w budżecie gminy Polkowice. Dopiero jednak rząd Prawa i Sprawiedliwości w należyty sposób podszedł do tematu.

Inwestycja polegać ma na odbudowie wiaduktu wraz z przebudową dojazdów z odcinkami łącznic zlokalizowanych w rejonie przedmiotowego obiektu mostowego. Odbudowa wiaduktu będzie miała również inne, ważne znaczenie: da szanse na zdjęcie ruchu pojazdów ciężkich z nieprzystosowanych do tego dróg miejskich, a więc pozwoli na zmniejszenie kosztów ich utrzymania i poprawi dojazd do podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Cieszę się, że miałem swój wkład w uzyskanie pozytywnej decyzji co do realizacji tego zadania.

Galeria

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter