Ruszają inwestycje kolejowe w naszym regionie • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
24 marca 2017, 12:35

Ruszają inwestycje kolejowe w naszym regionie

Koleje Dolnośląskie

W ostatnich dniach pojawiły się informacje o nowych inwestycjach kolejowych w naszym regionie. Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na realizację kolejnych inwestycji – w tym tych, które były przedmiotem mojej szczególnej aktywności poselskiej.

Więcej o tym w odnośnikach poniżej:

http://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/szybciej-nadodrzanka-z-wroclawia-do-glogowa-3328/

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pociagi-wroca-do-lubina-cztery-oferty-na-modernizacje-torow-80902.html

Tematy dotyczące naszego regionu poruszałem podczas wizyt w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, PKP Polskie Linie Kolejowe i podczas rozmów z ministrami. W tych kwestiach także nadano bieg interpelacją jakie zgłaszałem w związku z modernizacją linii kolejowych w naszym regionie.

Poniżej w linkach wspomniane zapytania i interpelacje dostępne na oficjalnej stronie Sejmu RP:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=2100E600

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=772BD481

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=4D56C302

W chwili obecnej trwają prace nad trasą Wrocław-Głogów, rozstrzyga się także przetarg na prace na linii 289 Legnica-Rudna Gwizdanów. Warto tu przypomnieć, że m.in. ta inwestycja jest konieczna do prowadzenia rozmów związanych z planami dotyczącymi projektu utworzenia wewnętrznej kolei w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym.

Cieszy fakt, że obietnice i zobowiązania są realizowane i wdrażane poprzez konkretne działania służące podniesieniu jakości i skrócenie czasu podróży koleją w naszym regionie. Tym bardziej, że kwestie te były przedmiotem opracowań eksperckich zlecanych przez moje biuro poselskie. Choć do uzyskania czasu przejazdu z Wrocławia do Głogowa wynoszącego 75 minut sporo jeszcze nam brakuje, cieszy fakt, że w końcu zaczęto dostrzegać potrzeby i oczekiwania naszego regionu.


wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter