Nowe zadania w zakresie działań samorządowych • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
25 marca 2017, 13:03

Nowe zadania w zakresie działań samorządowych

W piątek 24 marca b.r. zostałem powołany na stanowisko Okręgowego Koordynatora Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego. W województwie nad przygotowaniem wyborów wraz ze mną pracować będą Mira Stachowiak Różecka Michał Dworczyk i Przemysław Czarnecki. Łącznie Komitet Wykonawczy Prawa i Sprawiedliwości powołał 41 koordynatorów samorządowych.

O powstaniu Wojewódzkich Zespołów Samorządowych na początku marca zdecydował prezes PiS Jarosław Kaczyński.To jeden z etapów przygotowań Prawa i Sprawiedliwości do wyborów samorządowych. Każdym z zespołów pokieruje poseł lub senator PiS zasiadający w parlamencie pierwszą kadencję.

Do kompetencji Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego należy m.in. stworzenie wojewódzkiego programu PiS (do 30 listopada 2017 r.), zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów na radnych oraz opiniowanie kandydatów w wyborach do sejmików województw i ustalanie kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz do rad powiatów, miast i gmin z danego terenu.

W skład Wojewódzkich Zespołów Samorządowych wchodzą, oprócz przewodniczącego, koordynatorzy okręgowi oraz przewodniczący zarządów powiatowych PiS lub komitetów powiatowych z terenu województwa. Przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego powoła Obwodowe Zespoły Samorządowe, których obszar działania stanowi okręg wyborczy do sejmiku województwa.

Obszar działania koordynatorów okręgowych pokrywa się z okręgami do Sejmu RP. Koordynatorem okręgowym z zasady miał także zostać parlamentarzysta, który zasiada pierwszą kadencje w parlamencie, a w przypadku braku takiego - radny sejmiku województwa z danego okręgu.

O potrzebie powołania specjalnych struktur na wybory samorządowe prezes Jarosław Kaczyński mówił wielokrotnie w tym i zeszłym roku, podczas spotkań z lokalnymi politykami PiS. Wybory samorządowe mają się odbyć jesienią 2018 roku.

MW/niezalezna.pl

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter