Laureaci konkursu nagrodzeni w Sejmie • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
20 grudnia 2017, 12:38

Laureaci konkursu nagrodzeni w Sejmie

W konkursie „ Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia” wyróżnionych zostało 48 uczniów. Na zaproszenie pana posła Wojciecha Zubowskiego i pani senator Doroty Czudowskiej 13 grudnia pojechali na wycieczkę do Warszawy, gdzie mieli okazję zwiedzać budynek Sejmu RP. Poseł Wojciech Zubowski oprowadził młodzież po budynku Sejmu, opowiedział im w jaki sposób funkcjonuje parlament, zapoznał ich z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w obradach Sejmu. Po zwiedzaniu wszyscy zostali zaproszeni na wspólny obiad do restauracji sejmowej.

W Sejmie odbyło się również uroczyste nagrodzenie uczestników konkursu. Dopiero tam młodzież dowiedziała się, kto z nich zdobył nagrodę główną - Gogle VR. Nagrody wręczali organizatorzy konkursu: pan poseł Wojciech Zubowski oraz pani senator Dorota Czudowska.

Laureatką I miejsca w powiecie głogowskim została Martyna Cesarz, uczennica ZS Ekonomicznych w Głogowie (praca multimedialna), natomiast w powiecie polkowickim I miejsce zajęła Aleksandra Kaźmierska z ZS im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (praca pisemna).

Organizatorzy postanowili przyznać pięć dodatkowych wyróżnień. Ksiażki przekazano: Aleksandrze Klimczuk i Nikoli Kraus (praca plasyczna) oraz Martynie Grouz (wiersz)- z II LO w Głogowie, Joannie Jaworskiej (praca plastyczna)- z I LO w Głogowie, oraz Zuzannie Florczyk (praca plastyczna)- z ZS w Chocianowie.

Wszystkim uczestnikom wycieczki wręczono dyplomy-wyróżnienie za udział w konkursie, oraz drobne upominki.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem:

-Plac Józefa Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza, Ławeczka grająca z muzyką Chopina,

-spacer Krakowskim Przedmieściem: Pałac Prezydencki, Pomnik Józefa Poniatowskiego i Adama Mickiewicza,

-Stare Miasto: Plac Zamkowy i Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Barbakan, Pomnik Jana Kilińskiego, Pomnik Małego Powstańca,

-Złote Tarasy.

Podczas spaceru ulicami Warszawy, młodzież mogła podziwiać świąteczne iluminacje świetlne.

Późnym wieczorem, pełni wrażeń, uczestnicy wycieczki ruszyli w drogę powrotną do domu.

Galeria

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter