Środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla naszego regionu • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
5 maja 2017, 10:50

Środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla naszego regionu

Wspólne zdjęcie po spotkaniu z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotrem Glińskim

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kończy etap przyznawania środków na programy ministerialne. W tym momencie rozpatrywane są odwołania od wyników pierwszych etapów konkursów. Mogły je złożyć podmioty, których projekty spełniły wymagania formalne i uzyskały co najmniej 50 punktów w ocenie komisji konkursowych.

Miło mi przekazać, że w drugim etapie rozpatrywania wniosków pozytywną opinię, a więc również środki ministerialne, otrzymały dwa wspierane przeze mnie projekty z naszego regionu.
Na razie jeszcze nieoficjalnie mogę poinformować, że kwotą 70 tysięcy złotych wsparto zadanie z programu „Infrastruktura Kultury”, jakim jest „Wykonanie ekspozycji i scenografii na potrzeby Bloku Koszarowego w Głogowie- Etap I”. Z prośbą o wsparcie tego projektu zwróciła się do mnie Gmina Miejska Głogów. Oficjalne są już natomiast dane na temat przyznania środków na remont jednego z obiektów sakralnych znajdujących się na terenie powiatu polkowickiego.
Nie są to jedyne środki dla naszego miasta i regionu o które zabiegam
– o efektach tych starań będę informował na bieżąco.

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter